Kalamaja Linnumaja

Kui kujutleme lindude pesakasti, on silme ees majasarnane väikevorm, kalde all katuse ja ümmarguse sissepääsuavaga majakese esiküljel. See on kena, toimiv ja harjumuspärane lahendus. “Kalamaja Linnumaja” töötoas valmistame pesakasti, kuid fookuses on koha-spetsiifiline disain.

Kuidas mõjutab keskkond pesakasti disainlahendust? Kas pesakast linnas on samasugune kui pesakast maakohas? Kalamaja piirkond on viimaste aastatega väga palju arenenud. Muutunud on tänavapilt ning mitmekesistunud elanikkond. Kuidas näeks välja üks Kalamajalik pesakast?

Töötoa eesmärk on luua Kalamajast inspireeritud pesakast. Kalamajaliku tunnetuse ning kohakeskse materjalikasutusega, olgu lähtekohaks ajalooline puidust elumaja, vana tootmishoone või tänapäevaselt moodne korterelamu. Valiku teeb igaüks ise.

Andres Labi on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri eriala (2000) ning TalTech Design&Engineering magistriõppe (2017). Ta on omandanud arhitektuuri restaureerimise ja konserveerimise litsentsi (2011) ning täiendanud end urbanistika vallas (LUCA, Brüssel, 2012-2013).

Kohe peale õpinguid alustas Andres tööd sisearhitektina firmas Ars Projekt OÜ. Alates 2004 aastast on Andres tegev sisearhitektuuribüroos Ruumilabor (asutaja ja partner). Lisaks sisearhitektuurile on Andres tegev ettevõttes Tie&aApron OÜ (2013), mis keskendub disainpõllede disainile, tootmisele ja müügile.

Igapäevatöö kõrvalt on Andres olnud kaasatud mitmetesse töötubadesse ning juhendanud regulaarselt erinevate disaini- ja kunstierialade tudengeid.

Kutsume peresid üheskoos ehitama enda koduaeda stiilne linnumaja!

Osalustasu on 30 eurot.
Registreeri end aadressil info@loovuskeskus.ee

Foto: Tõnu Runnel

Kuupäev

apr. 06 2019

Aeg

12:00 - 14:00

Maksumus

30.00€

Add comment

Privacy Preference Center